O serie de imagini spectaculoase cu Ecoductul Călinești de pe autostrada care va lega Bucureștiul de Sibiu (A1), cunoscut și sub numele de „podul verde”, au fost publicate de secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Irinel Ionel Scrioșteanu. Acesta este unul dintre cele mai mari din România, fiind realizat pe secțiunea 3, cea dintre Cornetu și Tigveni.
Tot pe această secțiune se află în execuție și cel mai lung tunel rutier din România.
„Podul Verde” va avea o lungime de 300 de metri
Până la acest moment muncitorii au finalizat lucrările forare, armare și turnare a betonului pentru toți cei 200 de piloni necesarei ecoductului Călinești. De asemenea, Irinel Ionel Scrioșteanu a transmis că, în prezent:
- se execută lucrări de realizare a fundațiilor și elevațiilor aferente pilelor 1,2,3 și 5;
- se lucrează la peretele de palplanșe cu protecție la pilele 2 și 3.
Pentru realizarea acestui ecoduct se vor utiliza circa 5.000 tone de armătură, 51.000 mc de beton și 5.300 tone de tablier metalic.„Podul Verde” este realizat peste DN7, calea ferată CF201 și râul Olt, fiind amplasat în zona km 45+300 – 45+750, la nord de localitatea Călinești, motiv pentru care a și primit numele localității. Principalele caracteristici ale construcției de mare anvergură sunt:
- 100 metri lățime și 300 metri lungime;
- 4 deschideri în arc, cu înălțimi de 5 metri peste DN7 și cel puțin 7 metri peste linia ferată;
- va avea acoperire cu pământ vegetal;
- deasupra structurii de beton va fi amenajată și o zonă de acces împădurită de 1,2 ha pe malul stâng al Oltului.
Proiectarea acestui ecoduct are rolul de a asigura continuitatea coridorului ecologic dintre Munții Căpățânii, Munții Cozia și Munții Făgăraș. În acest mod, se dorește reducerea fragmentării habitatelor naturale ale animalelor, consecință a dezvoltării infrastructurii rutiere și de traficul intens din zona DN7, între Cornetu și Brezoi.
Iată imaginile postate de secretarul de stat în Ministerul transorturilor pe rețelele sociale:
Au început lucrările la al treilea tunel de pe Secțiune 2
La mijlocul lunii iunie, cel de-al treilea tunel de pe Secțiunea 2 din Autostrada A1 a intrat în faza de execuție. Astfel că, în prezent, constructorul avansează simultan pe trei tuneluri ce se află pe sectorul montan al autostrăzii. Este vorba despre tunelul Balota, cel care are o lungime totală de 500 de m. În data de 14 iunie 2026, Cristian Pistol informa că primii 16 metri ai acestuia au fost deja excavați, urmând ca asocierea Mapa–Cengiz să se ocupe de portalul de ieșire.
De asemenea, în paralel se lucrează și la tunelele Robești și Boița. Pentru acestea, stadiul lucrărilor este următorul:
- Robești (va avea o lungime totală de 900 de metri): stadiu fizic este de 36% în prezent, excavația ambelor galerii finalizată. Urmează ca muncitorii să se ocupe de hidroizolație și de betonare.
- Boița 1 (va avea o lungime totală de 264 m + 247 m): Aici stadiul fizic a ajuns la 17,17 %, iar până în prezent 87 m și 21 m excavați pe cele două galerii.
CITEȘTE ȘI Care este stadiul lucrărilor pe lotul 1 al A0 Nord, între Joița și Corbeanca
Secțiunea dintre Tigveni și Curtea de Argeș s-ar putea deschide în 2026
În aprilie 2026, directorul general al Companiei Naționale de administrare a Infrastructurii Rutiere anunța că secțiunea 4, cea cuprinsă între Tigveni și Curtea de Argeș, este aproape gata. La momentul respectiv, șantierul era finalizat în proporție de circa 90%.
Astfel că, segmentul ar putea fi dată în trafic cu aproximativ 6 luni mai devreme decât termenul contractual, anume februarie 2027. Asta ar însemna că șoferii vor putea circula pe aici din toamna acestui an. Secțiunea 4 Tigveni – Curtea de Argeș are o lungime totală de 9,86 de kilometri și este realizat de către constructorul de origine austriacă PORR.
