Reprezentanții Federației Greenfield au avut, în data de 22 iunie 2026, o întâlnire cu Daniela Stanciu, viceprimarul din Sectorul 1 al Capitalei, în cadrul căreia s-a discutat despre redeschiderea drumului forestier Vadul Moldovei, cel care trece prin Pădurea Băneasa, scrie România Curată.
De asemenea, au fost aduse în discuție și întârzierile înregistrate la construirea școlii din cartierul rezidențial.
În ceea ce privește drumul care trece prin Pădurea Băneasa, reprezentanții ONG-ului susțin că redeschiderea acestuia este singura soluție ce există pentru a putea rezolva problema mobilității cu care se confruntă locuitorii din Greenfield. Informațiile au fost transmise de către Cătălin Diaconescu pe grupul membrilor Federației.
„Profesorii ar putea refuza să vină din cauza traficului”
Discuția dintre reprezentanții Federației și Primăria Sectorului 1 a pornit de la termenul nerealist setat pentru finalizarea lucrărilor pentru complexul educațional din Greenfield, complet pentru care lucrările au fost demarate în 2024. Școala ar trebui să fie gata la 31 august 2026, însă șantierul a acumulat întârzieri semnificative. Reprezentanta autorității publice Daniela Stanciu, ar fi recunoscut că acest termen nu poate fi respectat.
Pornind de aici, reprezentanții ONG-ului au transmis că, până ce această unitate de învățământ va fi dată în folosință, drumul Vadul Moldovei trebuie să fie redeschis. În mesajul transmis membrilor Federației, președintele informează că un risc asupra căruia a atras atenția directorul Avenor College este că profesorii ar putea refuza să vină la ore din cauza blocajelor de trafic.
„Avenor College alocă deja sute de mii de euro anual exclusiv pentru transportul profesorilor și elevilor, din cauza problemei de acces. Federația a transmis clar: drumul și școala nu sunt probleme separate. Fără acces rezolvat până în 2027, riscăm să avem o clădire nouă și goală din cauza lipsei profesorilor”, scrie președintele Federației.
De asemenea, conform informațiilor transmise de Cătălin Diaconescu în respectivul mesaj, Romsilva ar fi dispusă să transfere către Primăria Sectorului 1 atât administrarea drumurilor forestiere, cât și Pădurea Băneasa în integralitatea ei.
Întregul material poate fi citit pe România Curată.
Contractul de peaj a fost încheiat, însă Federația spune că are dreptul să circule prin pădure
În data de 2 aprilie, Regia Națională a Pădurilor a denunțat unilateral contractului ce fusese încheiat cu Federația Greenfield, contract în baza căruia cei 6.000 de locuitori ai cartierului rezidențial puteau circula prin Pădurea Băneasa. În acest context, Romsilva a acordat o perioadă de preaviz de 60 de zile, aceasta luând sfârșit în data de 2 iunie 2026.
De atunci, accesul vehiculelor a devenit ilegal.
Cu toate acestea, locuitorii Greenfield nu s-au oprit din a circula pe drumul forestier, spunând că au contestat în instanță rezilierea, astfel actul dintre Federație și Romsilva ar rămâne valabil până ce instanța va da o decizie definitivă în această cauză. Într-un punct de vedere trimis redacției Buletin de București, președintele organizației, Cătălin Diaconescu, a afirmat că documentul reziliat în urmă cu două luni este „valabil și aflat în deplină legalitate”.
„În contextul existenței unui contract valabil și aflat în deplină legalitate, Federația respectă cadrul legal și așteaptă pronunțarea instanței cu privire la notificarea transmisă de Romsilva. Până la soluționarea definitivă a acestui litigiu, orice măsură care ar conduce la restricționarea sau blocarea accesului pe drumul forestier ridică serioase preocupări privind siguranța publică și respectarea drepturilor cetățenilor”, se precizează în poziția organizației locuitorilor din cartierul Greenfield cu privire la decizia Romsilva de a le interzice accesul prin Pădurea Băneasa.
Întregul punct de vedere al Federației poate și citit în articolul: Federația Greenfield insistă că are dreptul să circule prin Pădurea Băneasa. Romsilva a anunțat că pune o barieră proprie, dacă traficul auto nu se oprește
Pentru a opri circulația prin Pădurea Băneasa, Romsilva a anunțat că va monta o barieră proprie, în situația în care locuitorii cartierului nu încetează să treacă pe acest drum forestier cu mașinile.
Un nou drum pentru locuitorii din Greenfield
La mijlocul lunii iunie, primarul Sectorului 1, George Tuță, a anunțat că a semnat autorizația pentru construirea unui nou drum pentru locuitorii din Greenfield, care să le asigure acestora două căi de acces, fără ca Pădurea Băneasa să mai fie afectată.
„Știu prin ce trec oamenii de acolo. Peste 7.000 de locuitori, o singură stradă, o bandă pe sens. Dimineața, coloană. Seara, la fel. Iar în iulie anul trecut, când furtuna a blocat Aleea Teișani, un cartier întreg a rămas ore în șir fără ambulanță și fără pompieri. Un oraș se vede în zilele lui rele, nu în cele bune.
A fost un șir de decizii proaste. Ani la rând s-au dat autorizații de construire fără ca accesele din PUZ-ul inițial să fie întâi făcute. S-a lăsat cartierul să crească mai repede decât drumurile lui și e ușor să semnezi pentru un bloc nou, mai greu să răspunzi de el zece ani mai târziu. O parte din greșeală e a administrației”,declara la momentul respectiv George Tuță.
De asemenea, edilul a precizat că nu va mai autoriza construirea de noi imobile în cartierul Greenfield până ce nu vor fi finalizate cele trei căi de acces.
Drumul de acces 2 ar urma să aibă 217 metri, carosabil de 7 metri, trotuare pe ambele sensuri de mers și o trecere peste calea ferată, care leagă Aleea Teișani de strada Horia, Cloșca și Crișan. Acesta urmează să fie plătit integral de către dezvoltatorul imobiliar, conform informațiilor oferite de primarul George Tuță.
