Investigații, reportaje, interviuri, editoriale și știri de interes local.
Thursday , 25 June 2026
BdB e un proiect marca Funky Citizens
PrimărieȘtiri

Primăria București face economie de energie. A fost oprită centrala care furniza apă caldă în instituție

274

Primarul Nicușor Dan a declarat, astăzi, că Primăria București aplică deja politica de reducere a consumului de energie. Primul pas a fost oprirea centralei care producea apă caldă în instituție. Și nu e singura măsură.

„Ne-am uitat la iluminat pe parcursul nopţii, după orele de program, în acest moment aveam oprită centrala care furniza apă caldă pentru angajaţi şi de asemenea, am transmis instrucţiunile acestea de bun-simţ, oprirea calculatorului după program, tot ce înseamnă economie de energie electrică”, a declarat Nicușor Dan.

Primarul general spune că aceleași instrucțiuni au fost transmise și către instituțiile din subordine.

Autor

pe același subiect

Al patrulea tratament împotriva țânțarilor va începe în această seară | FOTO: PMB
ArticolePrimărieȘtiri

Al patrulea tratament împotriva țânțarilor va începe în această seară

Al patrulea tratament împotriva țânțarilor adulţi va începe în această seară, 25...

Protest în Parcul Tineretului: „Nu risipiți 6,2 milioane de euro pe borduri și mesh-uri”. Foto: FB/ Acţiunea Comunitară Tineretului
ArticolePrimărieȘtiri

Protest în Parcul Tineretului: „Nu risipiți 6,2 milioane de euro pe borduri și mesh-uri”

Un protest împotriva risipei banilor publici are loc joi seara, 25 iunie,...

Ziua Drapelului deviază vineri linia de autobuz 205, timp de trei ore. Foto: TPBI
ArticoleȘtiriTransport

Ziua Drapelului deviază linia de autobuz 205, vineri, timp de trei ore

Linia de autobuz 205 circulă deviat vineri, 26 iunie, timp de trei...