Locale 2020 – prezența la urne în București și Ilfov

Îți prezentăm regulat prezența la votul de astăzi, comparată cu situația de la alegerile locale din 2016.

ORA 21

36,93% prezența la urne la București

52,54% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 136,7642,85
Sector 233,5737,95
Sector 331,6930,78
Sector 433,2737,92
Sector 531,3238,35
Sector 634,3638,54
BUCURESTI33,3136,93
ILFOV57,0252,54
sursa datelor https://prezenta.roaep.ro/locale27092020/romania-precincts

ORA 20

34,87% prezența la urne la București

50,20% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 133,8740,52
Sector 231,0235,84
Sector 329,2729,06
Sector 430,7135,77
Sector 528,7736,22
Sector 631,8236,38
BUCURESTI30,7534,87
ILFOV53,6150,20

ORA 19.45

Prezența la urne la București, la această oră, a depășit prezența totală la alegerile din 2016, care a fost de 33,31%.

34,03%

ORA 19

31,86% prezența la urne la București

46,13% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 130,4337,10
Sector 228,0532,82
Sector 326,3526,52
Sector 427,5132,66
Sector 525,6832,95
Sector 628,5433,29
BUCURESTI27,6231,86
ILFOV48,8546,13

ORA 18

29,00% prezența la urne la București

42,10% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 127,2833,80
Sector 224,9829,92
Sector 323,4524,12
Sector 424,4829,63
Sector 522,6430,00
Sector 625,5830,34
BUCURESTI24,6229,00
ILFOV44,1042,10

ORA 17

26,28% prezența la urne la București

38,09% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 124,7230,69
Sector 222,4327,11
Sector 321,0721,85
Sector 422,1226,80
Sector 520,2027,6
Sector 623,1927,54
BUCURESTI22,1726,28
ILFOV39,8638,09

ORA 16

20,73% prezența la urne la București

34,30% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 122,5027,74
Sector 220,2824,52
Sector 319,1419,72
Sector 420,1424,09
Sector 518,1924,43
Sector 621,1424,49
BUCURESTI20,1323,73
ILFOV36,0634,30

ORA 15

21,20% prezența la urne la București

30,64% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 120,1224,77
Sector 218,2921,92
Sector 317,2917,62
Sector 418,2721,45
Sector 516,3721,76
Sector 619,2322,41
BUCURESTI18,2221,20
ILFOV32,5730,64

ORA 14

18,41% prezența la urne la București

26,81% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 118,1121,52
Sector 216,1919,03
Sector 315,3115,37
Sector 416,1718,55
Sector 514,4418,79
Sector 617,0419,51
BUCURESTI16,1318,41
ILFOV28,8526,81

ORA 13

15,38% prezența la urne la București

22,78% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 115,0817,88
Sector 213,5715,87
Sector 312,9312,89
Sector 413,6215,52
Sector 512,1315,63
Sector 614,3616,37
BUCURESTI13,5615,38
ILFOV24,4322,78

ORA 12

12,14% prezența la urne la București

18,47% prezența la urne în Ilfov

20162020
Sector 111,4314,08
Sector 210,4212,45
Sector 39,9210,21
Sector 410,4512,30
Sector 59,3312,33
Sector 611,0713,02
BUCURESTI10,4012,14
ILFOV19,9718,47

Ora 11

La ora 11, prezența la urne în municipiul București a fost de 8,96%.

Pe sectoare situația este următoarea:

Sector 1 – 10,47%

Sector 2 – 9,26%

Sector 3 – 7,46%

Sector 4 – 9,08%

Sector 5 – 8,91%

Sector 6 – 9,64%

(Visited 398 times, 1 visits today)